Bakos Rafael OCD elmélkedése

Bakos Rafael kármelita atya folytatta idén a Bibliai esték sorozat tavaly elkezdett találkozásait. Keszthelyen szolgál mint szerzetes pap és novícius mester. Számos helyen tartott már lelkigyakorlatot, feladatai között szerepel a kármelita Marcel atya boldoggá avatási ügyeinek gondozása.

Elmélkedésében az ötvenedik zsoltár gondolataival világította meg a megtérés mibenlétét; nem életünk „kicsit” jobbá tétele, hanem új szív és új lélek. A metanoia – megtérés az értelem és akarat teljes megfordulását jelenti. Hogyan? Kinek a segítségével? Egyedül Isten teszi bennünk ezt a csodát. Az út pedig – melyet a szamariai asszony és Jézus beszélgetése olyan világosan szemléltet, azzal kezdődik, hogy Jézus szembesít bennünket azzal, akik vagyunk. Fájdalmas ez a szembesülés, de egyben gyógyító is. Csak Jézus tud olyan tapintatosan kérdezni, hogy közben leomlanak a saját magunk által épített falaink és misszionáriusok, az evangélium hirdetoi leszünk. S miközben Jézussal szóba állunk, a gyógyulás végbemegy és mások Istennel való találkozásának eszközeivé leszünk.

A plébánia emeleti terme kicsinek bizonyult, a környékrol is eljövő testvérek (80 fő) zsúfolásig megtöltötték azt. Találkozásaink folytatódnak nagyböjt péntekjein 18 órától.