Bibliai esték – Kiss Anikó nővér

beAz utolsó Biblia estén a "Család jelenléte a közösségben" címmel tartott Kiss Anikó novér eloadást egyházközségünkben a Regina Pacis közösségbol Márta novérrel és Urbán Andrással,- aki szintén a közösség tagja családjával együtt. Anikó eloször saját közösségét bemutatva hozta közelebb számunkra, hogy hogyan is élhet szerzetes, családos és laikus egy házban. Majd rávilágított arra a tényre, hogy mindannyian ugyanarra a krisztusi életre vagyunk meghívva, csak valakit az Isten teljes odaadásra, másokat pedig a családnak szentelt életre hív. Mivel Isten is a Szentháromságban közösségi életet élve mintegy "családot" alkot, ezért jelenthetjük ki mi is bátran, hogy az Ő igazi szeretetét csak egy „nagycsaládban”, vagyis közösségben lehet igazán megélni. Erre nagyon jó példákat hozva említették, hogy a gyermekek kevesebbet nézik a TV-t, helyette többet olvasnak és közösen imádkoznak. Ez utóbbi segíti a családok összefogását, és ápolja a nehézségek idején.

beEmlítették továbbá, hogy sokat tanulnak a gyerekektol és mind lelkiekben, mind pedig fizikálisan is sokat segítenek egymásnak.

Számomra nagyon megerosíto volt a jelenlétük, mert mintegy példát hagytak itt nekünk, hogy igen is lehet az Evangélium szavai szerint élni, csak bizalom kérdése az egész.

Köszönjük a buzdító szavakat és Isten áldását kérjük megszentelt életükre!

Írta: Dobos Kata