Betegek miséje - 2006. február 11.

2006. február 11-én, a Boldogságos Szűzanya Lourdes-i jelenésének liturgikus ünnepén tartjuk a Betegek XIV. Világnapját.

II. János Pál pápa nagy figyelmet fordított e nap megünneplésére, utóda XVI. Benedek pápa is levélben szólt a betegekhez és mindazokhoz, akik a betegek gondozásával foglalkoznak, illetve arra buzdítja az egyházi közösségeket, hogy legyenek az Úr szeretetteljes irgalmának és gondoskodásának tanúságtevői.   Személyes, megindító módon szól a pápa a betegekhez, amikor azt írja: „Most hozzátok szeretnék szólni, kedves Testvéreim, akiket próbára tesz a betegség és hívni benneteket, hogy ajánljátok fel szenvedéseiteket Krisztussal együtt az Atyának, biztosak lévén abban, hogy a béketűréssel fogadott szenvedés érdemszerző és Isten jóakaratát közvetíti az egész emberiség számára. Nagyrabecsülésemet fejezem ki azoknak, akik otthonokban, nappali ellátást biztosító intézményekben, fejlesztési és gondozási otthonokban gondoznak benneteket, és arra buzdítom őket, hogy tegyenek meg mindent, hogy ne kelljen szükséget szenvednie senkinek az emberi méltóságot tiszteletben tartó orvosi, szociális, valamint lelkipásztori ellátásban. Az Egyház a lelkipásztorok munkáján keresztül mindig fel fogja ajánlani segítségét, annak teljes tudatában, hogy a szenvedők és gondozóik felé Krisztus szeretetéről és gondoskodásáról kell tanúságot tennie. Evezz a mélyre! Krisztusnak ezen szavaival, amelyeket Péterhez és az apostolokhoz intézett, hívom én is világ minden közösségét és különösképpen azokat, akik a betegek szolgálatában munkálkodnak, hogy Máriának, a Betegek Gyógyítójának segítségével tegyenek tanúságot Isten jóságáról és atyai gondoskodásáról. A Szent Szűz vigasztalja mindazokat, akiket a betegség megpróbál és őrizze meg azokat, akik a jó szamaritánus módjára, testi és lelki sebeiket enyhítve gondjukat viselik. Imáimban mindannyiukról megemlékezem, és mindannyiukra küldöm áldásomat.”

Egyházközségünkben ezen a napon egybehívtuk a betegeket, hogy közös imádsággal kérjük számukra Isten bőséges kegyelmét és a betegek szentségének kiszolgáltatásával erőt kapjanak a szenvedés keresztjének hordozásához. A fiatalok, gyerekek külön műsorral kedveskedtek a jelenlévőknek, majd mindenki egy kis emléklapot vihetett haza, mely tanúsítja, hogy az illető fölvette a betegek kenetét. A gyerekek műsorral kedveskedtek a szentmisén résztvevő testvéreknek; az elsősök a béna meggyógyítását jelenítették meg, a harmadik osztályosok pedig a 10 leprással készítettek képzeletbeli riportot.  Az ünnepi szentmise után a plébánián szeretetvendégséggel folytatódott a találkozó.

A képeket Rapcsák Judit készítette.