Bibliaóra
Melyik az a könyv, amelyikből világszerte a legtöbb példányt adják el? Melyik az a könyv, amelyikből legalább egy példány minden otthonban megtalálható?
Melyik az a könyv, amit a világ összes nyelvére lefordítottak?
A válasz - természetesen – a Biblia. De vajon tényleg rendszeresen olvassuk-e, vagy csak a könyvespolcon porosodik? Ismerjük? Tudjuk „használni”?

A Magyar Bibliatársulat kezdeményezésére a katolikus, a református és az evangélikus egyház a 2008-as esztendőt a Biblia évének nyilvánította. Ahhoz, hogy méltóképpen megünnepelhessük a Szentírást, és Isten Igéje minél több emberhez eljusson, egyházközségünkben havi egy alkalommal bibliaórát tartunk, hogy segítsük a híveket a Biblia olvasásában, megértésében.

Az első alkalomra január 30-án, szerdán került sor. Előadásában Horváth László káplán atya nagyon szemléletes, érthető és érdekfeszítő módon beszélt a Bibliáról, a felosztásáról, a könyvekről és a történetéről.

Szeretettel várunk mindenkit a következő bibliaórára!