Csömöri Úrnapi virágszőnyegek
2008. május 25.-én, Úr napján „tanulmányi zarándoklatra” indultunk Csömörre, a polgári egyházközségtől: fiatalok és „még fiatalabbak”.

Csodát szerettünk volna látni, minek hírét dr. Linczenbold Levente plébánosunk hozta. A buszunk 6:00 órakor indult a plébánia elöl, papi áldással. Énekelve, imádkozva gyorsan repült az idő.

Megérkezve Csömörre megláttuk a csodálatos virágszőnyeget, sátrakat; gyönyörű formákat motívumokat. A készítőket kikérdeztük a díszítés fortélyairól, csínjáról-bínjáról.
Részt vettünk az Úrnapi nagymisén, melyet Beer Miklós püspök atya celebrált, majd a feldíszített kövezeten mentünk végig a körmenetben.

Ajándékul mindenki kapott egy aranyos kis virág koszorút.

Hazafelé betértünk Máriabesenyöre, ahol a hegytemplomban elimádkoztuk a litániát és hálát adtunk a Jó Istennek ezért a szép napért. Este 17:00 órára értünk haza.

Köszönjük  csömöriek!

Hogy emlékezzünk a szépségekre, íme egy pár felvétel: