Cursillós találkozó Máriapócson

20 éves a Cursillo a Debreceni- Nyíregyházi Egyházmegyében. Ennek a szép évfordulónak megünneplésére szerveztek találkozót a Cursillo egyházmegyei vezetői Máriapócson. A kegytemplom zsúfoltságig megtelt cursillosokkal. Az egyházmegye minden részéről érkeztek csoportok. Mi Polgárról két személyautóval indultunk a találkozóra, de sajnos az egyik autóknak vissza kellet fordulnia az autó műszaki hibája miatt, ami csoporttársainknak nagy csalódást okozott. Ezért csak öten érkeztünk meg a találkozóra. Sajnáltuk csoporttársainkat, de megérkezésünk után, a találkozó hangulata feledtette szomorúságunkat.

A találkozót Linzenbold József atya nyitotta meg. Köszöntötte a megjelenteket, a vendégeket, majd ismertette a programot. Ezt követően hálaadó szentmisével köszöntük meg a jó Istennek az elmúlt 20 évet. A szentmisét Linzenbold József atya, az egyházmegyei cursillo lelki vezetője mutatta be, a jelenlévő papok részvételével.

Szentbeszédében Felföldi László atya, - aki részese volt az egyházmegyei cursillo elindításának, szervezésének- elmondta, hogy a cursillo célja a keresztények megújítása. A szervezés hosszú időt, nagyok sok munkát igényelt. Külső akadályok nehezítették munkájukat. Úgy a papok, mint a világiak, akadályokat leküzdve, bizakodva, bízva Isten segítségében tették a dolgukat. Hittek abban, ha nagyon akarják, hogy ez a szervezet létrejöjjön, a Szentlélek vezeti őket. Nem tévedtek. Az elmúlt 20 évben 1300-an vettek részt a három napos cursillos hétvégén.

Az itteni találkozóra több mint 300 cursillós jött el.

Az ünnepi szentmise után tanúságtételekkel mondták el társaink az elmúlt időszak tapasztalatait, azt, hogy a saját életükre milyen hatással volt a cursillós hétvége.

Első tanúságtevőként Fabókné Ildikó, az országos cursillo világi elnöke beszélt a kezdeti nehézségekről, az azóta megélt tapasztalatairól, és arról az örömről, hogy ennek a megfeszített munkának eredményeként a cursillo most már zavartalanul működik. Bár a résztvevők száma változó, de folyamatos az érdeklődés.

Majd Szekrényes András mondta el, hogy az ő életét megváltoztatta a cursillo. Ennek a hétvégének hatására mélyült el a hite és vált igazi kereszténnyé. Végül Lipták Béláné tett tanúságot. Ő elmondta, hogy ők mindhárman segítették a cursillo szervezését, a nehéz körülmények ellenére sem adták fel.

A tanúságtételek után a templomon körül elhelyezett évszámok segítették a résztvevőket csoporttársaik megtalálásában. Kiscsoportokba rendeződtek a résztvevők Itt beszélgettünk a településeinket működő kiscsoportjainkról, az „örök negyedik nap” megéléséről.

Linzenbold József atya zárta a rendezvényt. Záróbeszédében elmondta, hogy szólítsunk meg minél több embert, barátkozzunk, hassunk környezetünkre, hogy másoknak is felkeltsük az érdeklődését a cursillo iránt. Végül Ferenc pápa április 30-án a Rómában összegyűlt közel 7000 cursillos előtt mondott beszédéből idézett: ha nincs lehetőségűnk a kiscsoportos beszélgetésre, találkozókon való részvételre, Isten akkor is szeret minket. Az irgalmasság testi, lelki cselekedeteivel gyakorolhatjuk a cursillon vállalt „örök negyedik nap” jócselekedeteit. Elmélkedjünk Isten szaváról, legyen nálunk útjainkon egy kis biblia, és ha várakoznunk kell bárhol, olvassuk Isten szavát.

Nagyon szép élményekkel gazdagodva jöttünk haza. Megerősödött bennünk az a tudat, hogy szükség van a rendszeres együttlétre, hogy elevenen éljenek bennünk a cursillos hétvégén megélt élmények, és, hogy igazi szeretetközösségé formálódjunk. (Ducsai Istvánné Klárika)