Egerszalóki lelkigyakorlat

A család éve 2005, mind a Katolikus, mind a Református Egyház éves programjában. Az Egerszalóki Lelkigyakorlat júl. 20-24-ig tartott. Én szórólap alapján tudtam meg, hogy lesz, ilyen módon ismertem meg a programokat is, és a tartalmát. Mivel még hasonló táborban nem voltam, így nagy izgalommal vártam, Polgárról összesen 5-en mentünk. Az előadások gyakorolták rám a legnagyobb hatást - hisz ez volt a lényege – sok megválaszolatlan kérdésemre kaptam választ. A problémáimat is más szemmel kezdtem nézni (már nem nagyítom fel őket, mint előtte), megtanultam azt, hogy ne csak a saját problémáimat vegyem észre, hanem a másokét is. Mert ha foglalkozunk a másik emberrel, segítünk rajta, akkor ez által megtanulunk közelebb kerülni a másik emberhez, és ráadásul önzetlenül. A gyónások, a lelki beszélgetések szintén jó alkalmat teremtettek a problémák tisztázására (én Levente atyával beszéltem meg az enyémet). Az előadások témái közül jelentős volt számomra az, hogy a régi „rossz,, énünket le kell tudni győzni, nyitni kell a másik felé, és nagyon fontos az őszinteség, adjuk önmagunkat.

Azóta már, majd 2 hónap telt el, de remélem, hogy a téma a fontossága miatt még nem vesztette el az aktualitását. Mert úgy gondolom, hogy a családalapítás napjainkban egy sarkalatos kérdéssé kezd válni. A családok összetartása különösen nagy problémává nőtt, és ennek gyökerei – mint ahogy az előadásokban is elhangzott- a párkapcsolatban keresendők.

Tehát lényegében az önmegtagadás nagyon fontos, mert Krisztus mondja: ”Aki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye föl keresztjét, és kövessen engem.,,

Faragó Tamás ifjúsági hittanos