„Greccio” Polgáron

1223-ban Szent Ferenc atyánk engedélyt kért a pápától, hogy egy istálló-barlangban bemutassák az éjféli misét. Egy testvér, aki pap volt misézett, Ferenc pedig prédikált, arról, hogy Isten – alázatos. Először az egyház történelmében, hogy utána minden karácsonykor szemlélhessük, mi történt azon a betlehemi éjszakán.

Polgáron második alkalommal állítottuk fel az Élő Betlehemet. A város karácsonyi készületének immár elmaradhatatlan eseménye ez, amely sok testvérben keltette fel a zarándoklat ősi vágyát; eljönni és megnézni, hogy szemlélhessük azt a nagy titkot, melyet Szent Ferenc látni kívánt. Azt mondta ugyanis a nemes Jánosnak: "Teljes valójában fel akarom eleveníteni a betlehemi kisded emlékezetét, és tulajdon testi szemeimmel akarom szemlélni gyermeki korlátoltságának kényelmetlenségeit, látni akarom, hogyan helyeztetett a jászolba és hogyan feküdt az ökör és a szamár előtt a szénán".

Ebben lehetet valamiképpen része mindazoknak, akik 24-26.-a között ellátogattak és megnézték a templomkertben álló betlehemi istállót.

December 24-én 16 00-tól az egyházközség fiataljai és felnőttei szereplésével tekinthettük meg a pásztorjátékot. Majd az Élő Betlehemnél az általános iskolás gyerekek népi betlehemest adtak elő. Karácsonyi dalokat hallhattunk az Árvácska népdalkör előadásában, és a betlehem körül összegyűltek forralt borral melegíthették fel fázó tagjaikat.

Képi összeállításunk a betlehem felállítását és a 24-ei eseményeket (pásztorjáték) örökítette meg.