A Hit éve

A hit évének ünnepélyes megnyitója templomunkban 2012. 10. 14.-én volt. A mise 9.30-kor kezdődött.

Mikor a templomba érkeztem a  családommal,már lehetett hallani a gyerekek csilingelő hangját,ugyanis próbálták az éneket,amit később a misén elő is adtak. A ministránsokkal a sekrestyében készülődtünk, mikor László atya megkért minket,hogy osszuk ki a híveknek a hit évének hivatalos imáját. A mise elején gyerekek és felnőttek közösen énekeltek egy nagyon szép éneket a hitről. Ezután még verseket hallhattunk,majd a hit jelképeinek bemutatására került sor. Először mustármagot ültettünk, hogy emlékezzünk arra, hogy Isten mindannyiunkban elvetette a magot,amit folyamatosan gondoznunk kell. Másodszor Megváltónk keresztjéről hallhattunk pár szót. Ami legjobban megragadta a figyelmem és örömmel töltött el, hogy a kereszt vízszintes része Jézusunk kitárt, ölelő két karja. Végül gyertyát gyújtottunk, Krisztus világosságának jelképét. Mindezek után a mise a szokásos módon folytatódott. A prédikációból most is sokat tanultunk.

László atya elmagyarázta a hit  éve logójának jelentését is. A tenger: a veszélyekkel teli világ. A hajó: az Egyház, amely átsegít minket a tengeren. Az árboc, ami valójában kereszt, arra emlékeztet, hogy Jézus velünk van és nem hegy el semmilyen veszedelemben. Szentáldozáskor nagyon sokan jöttek magukhoz venni Krisztusunk testét.

Ekkor arra gondoltam, hogy olyan jó, hogy van eredménye Jézusunk bennünk elvetett magjának. Kérjük Megváltónkat, hogy az a mag, amelyet bennünk elvetett, kegyelme által továbbra is fejlődjön, hogy méltó keresztény életet éljünk.

Én úgy gondolom, ez a nap méltó kezdete volt a hit évének. Hála és köszönet László atyának. (Rontó Vivien)