Kertavatás

Felavatásra került a plébánia díszkertje 2007. november 17-én. A tavasz óta folyó munkálatok meghozták eredményüket, hisz a plébániakert előző állapotában már nem volt igazán művelhető. A majd 50 éves szőlőtőkék kivágásra kerültek, majd a tereprendezéssel folytatódtak a munkálatok. A teherautó kb. 40-szer fordult, mire elegendő föld került a helyszínre, amivel egyenletessé sikerült rendezni az új terepet.

Ekkor segítségünkre sietett Erdős Erika debreceni kertépítő, aki szakértelmét adományként adta a belső tér elrendezéséhez. A következő nagyobb munkálat a képviselőtestület férfitagjainak fizikai összefogását kívánta, hisz a sétány tükrének kiásása, és szegélyeinek lerakása erős kezeket kívánt. A következő lépés ezután a talaj előkészítés volt, melyet szintén a férfiklub tagjai végeztek. A füvesítés és hengerelés-tömörítés a munkálatok utolsó fázisát jelentette. Erika a végső stádiumban érkezett, amivel a cserjék és egyéb dísznövények is a végső helyükre kerültek.

Ezután a mennyei Atya segítségére volt szükség, aki nem is vonakodott megadni, hisz megnyitotta az ég csatornáit, ezzel biztosítva volt a kellő természetes csapadék is. A növekedést szintén Ő adta. A fű kinőtt, a cserjék és fák megfogantak, már csak a végső átadásra vártunk. Erre volt alkalom ez a napfényes szombat délután, ahol a hívek jelenlétében a rendelkezésükre lett bocsátva a részükre elkészített új kert. A nemzeti színű szalagot a plébános, Levente atya vágta át. A gyerekek nagy örömére ők tehették meg az első lépéseket, bár futva, de sikeresen mindegyikük kisebb sérüléseket túlélve vágtatott át a célszalagon. Reméljük, hogy az új kert a plébánia hitéletének sok-sok rendezvényének ad majd otthont. Hálásan köszönjük mindenkinek a nagylelkű anyagi, fizikai és szellemi munkáját.

Egy belső ember aki ott volt!