„Ének Európáért” - IV. Nemzetközi Kórusfesztivál

„Énekeljetek lélekkel… énekeljetek értelemmel!” Ezzel a mottóval rendeztük meg ismét – immár negyedszer – templomunkban az Ének Európáért elnevezésu Nemzetközi Kórusfesztivált október 13-án. Nemzetközi, hiszen nem csak az Anyaországból, hanem határainkon túlról – Munkácsról és Nagyváradról – is érkeztek énekkarok erre a jeles eseményre. Elsoként a Scola Cantorum Miskolciensis eloadásában csendültek fel osi gregorián dallamok, majd a nyíregyházi Cantemus Napsugár Gyermekkar állt a nagyközönség elé Kodály Zoltán és Gounod muveivel – hatalmas sikerrel. A Nagyvárad Rogériuszi Énekkar harmadikként került sorra. A fesztivál egyetlen református kórusa magyar szerzok muve mellett a 42. genfi zsoltárt is megszólaltatta. Utánuk a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Karnagyok Kamarakórusának színvonalas eloadásában gyönyörködhetett a hallgatóság. A kórus repertoárjában Mozart és Haydn muvei is szerepeltek.

A fesztivál nem telt el izgalmak nélkül, hiszen a munkácsi Szent Márton Székesegyház Gyermekkórusát fenntartóztatták a határon, és a huszonegy gyermekbol mindössze tizenkettot engedtek át Magyarországra. Megkésve és megfogyatkozva érkeztek templomunkba, de ez a méltatlan eljárás sem vette el kedvüket, hogy a kórustalálkozó utolsó fellépoiként énekükkel az Urat dicsérjék.

A IV. Nemzetközi Kórusfesztivál zárásaként – hálát adva a Jóistennek az együtt töltött értékes órákért – Linczenbold Levente plébános atya bemutatta a legszentebb áldozatot. A szentmisén az összes fellépo kórus kivette részét az ének-szolgálatból.