RSS-csatorna
English Italiano Deutsch
2005. november 13-19. Szent Erzsébet hete Polgáron

Kalács-misszió: Szent Erzsébet hetében a polgári egyházközség idősebb tagjai több ezer templomformájú mézeskalácsot sütnek, amelyeket egy ima kíséretében a város lakóinak személyesen adnak át.

Ingyenkonyha egy héten keresztül

Árpádházi Szent Erzsébet könyörületességére emlékezve a polgári katolikus egyházközség a város önkormányzatával és más civil szervezeteivel karöltve 50 rászoruló embernek biztosít ingyenes étkezését egy héten keresztül a város szociális konyháján.

Állófogadás a Fehér Hollóban

A fenti kezdeményezéshez kapcsoltan a polgári plébánia állófogadásra hívja azokat a szervezeteket, akik ebből a szolgálatból kivették a részüket. A vendéglátás november 18-án, pénteken este 6 órára a Fehér Holló étteremben lesz. A terített asztal melletti találkozás egyben lehetőség arra is, hogy együttgondolkodásra szólítsák fel a jószándékú embereket, és újabb terveket feladatokat fogalmazzanak meg a város szegényei életének a megkönnyítéséért.

Állófogadás az egyházközség munkásainak

Szent Erzsébet hetében meghívót kapnak azok a munkatársak is, akik közvetlenül részt vesznek ezekben a missziós munkákban. Így a Polgári Római Katolikus Plébánia szintén állófogadás keretében köszöni meg az egyházközség tevékeny fiataljainak, idősebb testvéreinek az eddigi áldozatos munkáját november19-én szombaton a Fehér Holló étteremben.

Lovas Bál

A Szent Erzsébet hetét Lovas Bállal zárja a polgári egyházközség a helyi Lovas Sport Egyesülettel közösen, amelyet Polgáron a Fehér Holló étteremben november 19-én, szombaton este 7 órától rendeznek meg. A rendezvény bevételét a lovasok ruhájának, felszerelésének elkészítésére ajánlják fel, mivel a polgári hitélet szerves részét képezi a lovas csapat rendszeres jelenléte is.  A lovasok - Linczenbold Levente atya lovassal az élen -, a nyári táborozástól kezdve a mikulás, karácsony, templombúcsú ünnepléséig részt vesznek az egyházközség hitéletében.

Kovács Ágnes
sajtóreferens