Virágszőnyeg

2011. június 26-án újfent lázas készületbe kezdett a polgári egyházközség. Már hónapokkal a jeles esemény előtt már gyűjtötték az úrnapi virágszirmokat. Szombaton este kijelöltük az útvonalat a templom körül.

Vasárnap hajnali 5-kor előkerültek a különböző formák, szimbólumok, amelyek köré csoportosultak a színes virágok. Az Úr kegyesen ránk mosolygott a Nap ragyogásával is, így a sok kételkedés és izgalom ellenére sikerült ’száraz lábbal’ díszíteni a virágszőnyeget. Reggel 8 órára minden a helyére került és így nemcsak a templomkert, de a lelkek is ünneplőbe öltöztek. A 10 órási szentmise csodálatos találkozás volt a köztünk lévő Jézussal és a körmenetben pedig az Oltáriszentségnek fenntartott virágszőnyegen végigmehetett az Úr szolgája. Többen megjegyezték ismét: Mintha a virágszirmok fölött ment volna a Szentséget vivő pap, hiszen a szirmok el sem mozdultak a helyükről. Igaz a költő szava: ’A világ Isten-szőtte szőnyeg, melynek a csak a visszáját látjuk, de legszebb perceinkben a színéből is valamit’ (Reményik Sándor)

Köszönjük az Úrnak, hogy a mai napon ennek a világnak a színéből is láttunk valamit. Köszönet és hála mindazoknak, akik szeretetükkel és munkájukkal részt vettek e csoda megvalósításában.